kysuce_pocasie

Predpoveď na 7 dní (31.8 do 6.9.2011)

Predpoveď na STREDU (31.8.2011):
Tlaková výš, ktorá doteraz ovplyvňovala počasie u nás bude prechádzať ďalej na východ a u nás bude zatiaľ nevýrazné tlakové pole. Cez deň bude malá, ojedinele zväčšená oblačnosť a to najmä na krajnom východe a juhovýchode našej republiky. Z rána najmä v severnej časti Slovenska slabá hmla, ktorá sa rýchlo rozplynie. Zrážky sa počas dňa neočakávajú. Denná teplota vystúpi na západe od 24 do 26 st. na juhu Podunajskej nížiny do +28 st. Na Strednom Slovensku od 23 do 25 st. ,a juhu do 27 st., ojedinele aj viac. na Východe SR sa teplota bude pohybovať v intervale od 22 na severe až do 26 na juhu.
RIZIKO ZRÁŽOK: 0%

Predpoveď na ŠTVRTOK (1.9.2011):
Nevýrazné tlakové pole sa bude stále nad nami nachádzať, no postupne od juhozápadu k nám začne prúdiť teplejší a o niečo vlhkejší vzduch. Z rána bude polooblačno, neskôr pribúdanie kopovitej oblačnosti (najmä poobede). V horských oblastiach sa môže aj na chvíľu zamračiť. Budú sa vyskytovať miestami prehánky a to najmä na severe v oblasti Tatier, neskôr k večeru sa môžu zrážky vyskytnúť aj na západe nášho územia. Nie sú vylúčené ani ojedinelé búrky. Denná teplota sa bude pohybovať na západe a strede SR od 23 do 25 st. na juhu aj do +27/28 (najmä pri zmenšenej oblačnosti), na severe Slovenska od +21 do +24 st., na východe od 21 do 24 st. na juhu východného Slovenska do +26 st.
RIZIKO ZRÁŽOK: 45%

Predpoveď na PIATOK (2.9.2011):
Nad naším územím bude stále nevýrazné tlakové pole avšak bude k nám prúdiť vlhký vzduch od západu. Polooblačno až oblačno, nad ránom miestami na severe a severovýchode hmla. Na západe cez deň vysoká oblačnosť. Inde oblačno a miestami prehánky alebo občasný dážď, ojedinele môže z prehánok aj zahrmieť, najmä v Podtatranskej oblasti.  Denná teplota sa bude pohybovať od 24 do 28 na juhu Slovenska miestami až do +29 st. Na severe a východe bude o čosi chladnejšie a teplota sa bude pohybovať v intervale od +20 do +24 st.
RIZIKO ZRÁŽOK: 50%

Predpoveď na SOBOTU (3.9.2011):
Začne sa k nám pomaly približovať tlaková výš a nad naším územím začne pomaličky stúpať tlak vzduchu. Z rána najmä v oblasti Oravy a Liptova sa môže vyskytnúť hmla.  Jasno až polojasno, miestami malá oblačnosť.  Bez zrážok. Denná teplota sa bude pohybovať na západe v rozpätí 25 až 29 st., na strednom slovensku 23 až 27 st., na Orave a Liptove len v rozpätí 21 až 25 st. a na východnom Slovensku od 22 do 25 st.
Ranná teplota : 9 až 14 st.
RIZIKO ZRÁŽOK: 5 %

Predpoveď na NEDEĽU (4.9.2011):
Budeme sa nachádzať na okraji tlakovej výše a bude sa k nám blížiť brázda nižšieho tlaku vzduchu a po prednej strane tejto brázdy nižšieho tlaku vzduchu k nám bude prúdiť teplý vzduch a oblačnosť by mala byť väčšinou malá. Žiaden nárast oblačnosti sa neočakáva. Až k večeru na juhozápade postupne "nasúvanie" vysokej oblačnosti. Ranná minimálna teplota sa bude pohybovať okolo 11 až 16 st. Denná teplota sa bude pohybovať v intervale +24 až +39 st. na západnom Slovensku, na juhu Slovenska nie sú vylúčené teploty presahujúce +30 st. Sever Slovenska o niečo chladnejší a teplota "len" 23 až 27 st. Východ Slovenska bdue natom teplotne podobne ako sever Slovenska, pričom na juhu východného Slovenska môže teplota vystúpiť až na +28/29 st.
RIZIKO ZRÁŽOK: 0 %

Predpoveď na PONDELOK (5.9.2011):
Situácia pred brázdou nižšieho tlaku vzduchu zostane rovnaká a prílev teplého a vlhkého vzduchu do našej oblasti bude pokračovať.  Ranná teplota 10 až 17 st. na krajnom juhu aj viac. Denná teplota sa bude pohybovať na západe od 24 do 28 st., pričom neskôr sa už začne nasúvať oblačnosť a popoludní a večer sa pridajú aj zrážky v podobe prehánok a je tu aj možnosť ojedinelých búrok, na strednom Slovensku bude teplota dosahovať výšku od 24 na severe po 30 st na juhu a na východe bude teplota stúpať od 24 do 28 st. Na juhovýchode ojedinele aj nad +29 st.
RIZIKO ZRÁŽOK: 45% západ, 10 až 15% stred a 0% východ SR.

Predpoveď na UTOROK (6.9.2011):
Brázda nízkeho tlaku vzduchu postúpi ďalej. Bude polooblačno až oblačno. Ojedinele prehánky a búrky najmä na strednom a západnom Slovensku. Ranná teplota klesne na 13 až 18 st. Denná teplota sa bude pohybovať od 22 na severe, po 28 st na juhu územia.
RIZIKO ZRÁŽOK: 30%

Vydal: Blažek O.
Zdroje: GFS, SHMÚ, CHMI, vlastné pozorovanie


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí